Kaspersky poskytne zdarma své produkty zdravotnickým organizacím

Společnost Kaspersky bezplatně poskytne své produkty určené pro ochranu koncových zařízení všem zdravotnickým organizacím, tak aby byly během současné pandemie chráněny před kybernetickými hrozbami. Zdravotníci budou mít po dobu šesti měsíců k dispozici plné verze těchto B2B produktů – Kaspersky Endpoint Security Cloud Plus, Kaspersky Security for Microsoft Office 365, Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced a Kaspersky Hybrid Cloud Security.

Dostupnost počítačových systémů a ochrana dat jsou pro zdravotnická zařízení důležité. To platí dvojnásob v současné době, kdy jsou nemocnice, laboratoře a další instituce pod extrémním tlakem a veškeré své síly upínají k pomoci nakaženým lidem.

Společnost Kaspersky proto poskytne svá B2B řešení lékařským organizacím zdarma, aby jim pomohla vyrovnat se s nebývalým náporem, který by mohl být v této době ještě znásoben případnými kybernetickými riziky. Zájemci budou moci využít řešení chránicí koncové body i cloudovou infrastrukturu (mezi než patří Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced, Kaspersky Hybrid Cloud Security a ochrana koncových zařízení typu SaaS Kaspersky Endpoint Security Cloud Plus) a také produkt pro zabezpečení nástrojů Microsoft Office 365 – Kaspersky Security for Microsoft Office 365.

„Chceme v této nelehké době podpořit zdravotnické organizace, které nesou největší část odpovědnosti a zátěže. Lékaři, zdravotní sestry a veškerý zdravotnický personál se soustředí na záchranu lidských životů a boj proti infekci. Cítíme, že je naší povinností je podpořit. Aby se mohli soustředit na to, na čem záleží nejvíce, rozhodli jsme se jim na půl roku poskytnout bezplatné licence našich klíčových firemních produktů,“ sdělila Evženie Naumova, vice prezidentka globálních prodejů ze společnosti Kaspersky.

Spolu s touto iniciativou doporučuje společnost Kaspersky, aby zdravotnická zařízení dodržovala pravidla kybernetické bezpečnosti a co nejdříve provedla následující opatření:

  • Naplánujte jak pro zdravotnický personál, tak i management základní školení zaměřené na povědomí o kybernetických rizicích. Hlavní body školení by se měly věnovat ochraně účtů ahesel, zabezpečení e-mailů, používání USB zařízení, počítačové ochraně a bezpečné práci na internetu.
  • Zkontrolujte správné nastavení bezpečnostního řešení nemocnice, aktuálnost jeho databází a pokud je to možné, zabezpečte všechna zařízení. Zapněte firewall, který organizaci ochrání před internetovými hrozbami. Bezpečnostní řešení by rovněž mělo chránit před ransomwarem, který je jednou z nejběžnějších hrozeb ve zdravotnickém sektoru.
  • Ujistěte se, že jsou všechna speciální zdravotnická zařízení (například ventilátory) správně nastavená a aktualizovaná. Pokud se jejich počet nárazově zvyšuje, zaveďte postup, díky němuž budou všechna nová zařízení nainstalována a bezpečně nakonfigurována.
  • Řada nemocnic narychlo přijímá nové zaměstnance, čímž se zvyšuje počet koncových bodů včetně osobních zařízení zaměstnanců. To může být problematické z hlediska viditelnosti a správy IT. Proto by se IT oddělení mělo postarat o zabezpečení těchto nových zařízení. Vyplatí se mít proto dopředu připravené bezpečnostní profily, postupy a licence.
Více informací o společnosti Kaspersky naleznete ZDE.

Máte-li zájem o více informací k produktům společnosti Kaspersky, kontaktujte naše specialisty na adrese obchod@m-com.cz nebo vyplňte kontaktní formulář.

Zdroj: Kaspersky

Přesunout se na začátek