Bezzpečnost dětí na internetu

Naše děti jsou to nejcennější, co máme, a proto je přirozeně chráníme před nebezpečím. Učíme je již odmala nenasedat k cizím lidem do auta, nebrat si od nich bonbóny, nebo že se mají rozhlédnout, když chtějí přejít cestu.
Chráníte je však také ve virtuálním světě – v kyberprostoru? Učíte je, aby nikomu neposílali své fotky, nezveřejňovali soukromé informace, nedůvěřovali cizím lidem na sociálních sítích, atd.?
Současná mladá generace nevyrůstá pouze v nám známém reálném světě, ale zároveň ve světě virtuálním. Jejich digitální dovednosti často převyšují schopnosti nás rodičů. Bohužel jim často chybí základní opatrnost, zkušenosti, a neumí rozlišit dobré od špatného.

Řešení Kaspersky Safe Kids pomáhá získat rodičům povědomí o tom, co dělají jejich děti na internetu a umožňuje tak identifikovat potenciální nebezpečí. Je možné zvolit, jaké webové stránky budou moci děti navštívit a blokovat ty s nevhodným obsahem. Lze nastavit různé limity, kdy mohou děti zařízení používat a kolik času s nimi budou trávit. Jde určit, jaké aplikace a hry si mohou děti koupit a stáhnout do svých přístrojů. Dají se nastavovat různá pravidla a je možné zařídit dohled nad sociálními sítěmi.

DOPORUČENÁ ŘEŠENÍ
Přesunout se na začátek